Çağrı Merkezi: 0 362 438 27 32

Forma Yaptırmada Karşılaşılan Sorunlar

Forma Yaptırmada Karşılaşılan Sorunlar

Forma Yaptırma Çözümleri

Forma yaptırma işlemi son yıllarda oldukça rağbet gören bir alandır. Lisanslı forma sağlayıcıların pahalı ve kalitesiz ürün tedarik sürecine bir alternatif olarak ortaya çıkan bu sektör kişiselleştirilmiş formaya sahip olmak isteyen kulüp ve taraftarlara hizmet vermektedir. Sektörün temel amacı lisanslı forma sağlayıcılara bir alternatif oluşturmak ve kaliteli hizmet sunmak olsa da sektörde artan rekabet forma yaptırma sürecinde bir takım sorunların yaşanmasına zemin hazırlamıştır. Bu sorunların yaşanmasında temel sebepler forma tasarımı ve yapımı işini üstlenen firmaların daha az maliyetle daha fazla kazanmak istemeleridir. Ancak bu sektör kalite ve ucuzluğun bir arada bulunması ile ayakta kalabilecek bir sektördür. Bu nedenle hem forma yapanların hem de yaptıranları titizlikle yaklaşması gereken konular vardır. Peki, forma tasarlama ve yapma sürecinde dikkat edilmesi gereken konular nelerdir? Buyurun beraber inceleyelim!

Forma Yaptırma ve Kalitesiz Kumaş Kullanımı

Kumaş, formanın ana malzemesidir. Kumaşın kalitesiz olması kalitesiz forma anlamına gelir. Bu nedenle forma yaptırma işleminde hem alıcının hem de satıcının kumaş kalitesi konusunda oldukça hassas davranması ve sadece maliyet odaklı hareket etmemesi gerekmektedir. Zira kalitesiz kumaştan yapılmış bir forma maç sırası ve sonrasında sporcu sağlığı açısından ciddi riskler barındırır.

Forma Yaptırmada Baskı Yanlışları

Forma yaptırırken alıcıların memnun olmasını sağlayan ilk unsur görselliktir. Görsel açıdan müşteri memnun değilse forma ne kadar kaliteli olursa olsun bu durum bir anlam ifade etmeyecektir. Bu nedenle forma yaptırma işlemi sırasında üretici forma tasarımı yapılırken kullanılan renk ve logoların birebir aynı basıldığından emin olmalıdır. Bu konuda bir sıkıntı yaşanmışsa baskı işlemi tekrarlanmalı ve müşterinin mağduriyeti giderilmelidir.

Formaniyaptir.com Avantajları

Forma tasarlama ve yaptırma sektörü son zamanlarda yeni yeni duyulmaya başlamış olsa bile formaniyaptir.com 30 yılı aşkın bir süredir bu sektörde hizmet vermektedir. Sektörün en büyük firmalarından bir tanesi olan formaniyaptir.com uzun yıllardır elde ettiği kalite ve müşteri memnuniyeti standardı ile ön plana çıkmaktadır. Forma tasarlamak ve yaptırmak isteyenlere son teknoloji ürünü cihazlarla hizmet veren formaniyaptir.com ar-ge çalışmalarını sürdürerek her zaman en iyiyi üretmeyi amaçlamaktadır.

Yorum Yap