Takımlar İçin En Değerli Unsur Nedir ?

Forma Yaptırma , Forma tasarlama, Futbol forma, forma, Formanı Yap, Ucuz Forma, Tasarlama

1- Forma Tasarlama

Forma, hemen hemen her spor dalında kullanılan ve o spora özel olarak tasarlanan giysilerdir. Bu nedenle formaların hem takıma özel hem de ait olduğu spor dalına özel olması gerekmektedir. Spor müsabakalarında, futbol maçlarında, basketbol maçlarında gördüğümüz bütün formalar kulüplere uygun, kulüplere özel ve sporcuların rahat edebileceği şekilde tasarlanmıştır. Forma tasarımı ve forma yaptırma konusundaki en önemli husus da bunlardır. Bir spor kulübünün forma tasarımı başka bir spor kulübünün forma tasarımına benzememeli, kulübe özel ve özgün olmalıdır. Böylelikle kullanılacak olan forma tasarımı ile hem futbolcular kendilerini özel hissedecek hem de sporseverlerin spor kulüplerini rahatlıkla ayırt edebilmeleri sağlanacaktır.

2- İyi Bir Forma Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Forma tasarımı yaptırırken ilk dikkat edilmesi gereken kulübün kullandığı renkler ve varsa sembolleridir. Örneğin logosunda geometrik şekilleri kullanan bir spor kulübü bu geometrik şekilleri forma tasarımı yaptırırken de kullanabilir. Böylelikle spor kulübünün kurumsallığı ve kurumsal kimliği ile müsabakalarda kulübü temsil edecek olan forması bir uyum içerisinde olacaktır. Bu şekilsel uyum hem sporseverleri hem de sporcuları mest edecek ve motive edecektir. Forma tasarımında şekilsel uyum kadar önemli olan diğer konu ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi renklerdir. Bir kulüp tabi ki de sadece kendi renklerini kullanmak zorunda değildir. Ancak en azından uyumlu, kulübü hatırlatacak renkler kullanılması gerekmektedir. Örneğin mor ve beyazın kullanıldığı bir bayan voleybol takımına kırmızı, yeşil renklerde forma tasarımı hoş durmayacak ve sporseverlere bu spor kulübünü hatırlatmayacaktır. Bu nedenle müsabakalarda tanınmayı ve hatırlanmayı isteyen tüm kulüplerin bu unsurlara dikkat etmesi gerekmektedir.

Forma Tasarımında Sporcularınız İsteklerine Kulak Verin!

Tasarımı yapılan tüm formaları spor kulüplerinde oynayan sporcular giyeceği için onların fikirleri forma tasarımda çok önemli bir yere sahiptir. Herkesin istediği farklı yönlerde olsa da takım ile kurulan duygusal bağın artırılması için forma tasarımı yaptırırken sporcuların da fikrinin alınmasında ve ortak bir payda da buluşmasında fayda vardır. Böylelikle tüm sporcular istedikleri ve içinde huzurlu oldukları formalar ile müsabakalara çıkarak takımlarına hak ettiği başarıyı getirmeye çalışacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir